قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

با توجه به گسترش روز افزون استفاده از اینترنت و تاثیر گذاری آن بر روی تمام بخش‎های زندگی بشر فروشگاه‎های آنلاین بوجود آمدند. فروشگاه اینترنتی یک وب سایت مجازی است که مانند یک فروشگاه واقعی، کالاهای خود را برای فروش در معرض نمایش قرار می‎دهد. سبک خرید اینترنتی به دلیل دارا بودن قابلیت‎های بسیار زیاد، خیلی زود جای خود را در بین جوامع باز کرد.

قابلیت‌های وب‎سایت فروشگاه اینترنتی

 • سرویس دهی به مشتریان در هر ساعت از شبانه روز
 • عدم محدودیت مکانی
 • امکان بررسی همه جانبه‎ی محصولات بدون محدودیت زمانی
 • نداشتن محدودیت در پذیرش تعداد مشتری
 • حق انتخاب بیشتر نسبت به فروشگاه واقعی
 • تحویل کالای خریداری شده درب منزل، بیمه بودن کالا و عدم مشکل حمل و نقل
 • عدم برخورد با ترافیک و کاهش آلودگی هوا
 • کاهش هزینه ‎های جانبی نظیر اجاره محل، هزینه‌ی ویترین و انبار، فروشنده، خواب سرمایه و ... برای فروشندگان کالا
 • ...

قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

شاید تا به حال متوجه شده باشید که طراحی وب‌سایت جز خدماتی است که وسیع‎ترین بازه‎ی قیمتی را دارد و هر شرکت بنابر ملاک‎ها و سلایق خود قیمتی متفاوت را ارائه می‌دهد که این امر موجب سردرگمی کارفرمایان می‎شود. سوالی که اینجا پیش می‎آید این است که چه عواملی بر روی کیفیت وب‎سایت تاثیر گذار هستند و معیارهای قیمت گذاری طراحی فروشگاه آنلاین کدام ‎اند؟

عوامل تاثیر گذار بر روی کیفیت و قیمت وبسایت یا فروشگاه های اینترنتی

رعایت قوانین سئو

SEO (Search Engine Optimization)، به منظور بهبود رتبه‎ سایت در موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر انجام می‎گیرد. فاکتورهای تاثیرگذار بر روی سئوی سایت مواردی متعددی می‎باشند. مواردی از قبیل کلمات بکار رفته در متن و محتوا، لینک‌های ورودی به سایت از سایت‌های دیگر و در نهایت حصول اطمینان از ساختار مناسب سایت برای موتورهای جستجو که اگر از جانب شرکت طراحی سایت رعایت گردد بر روی قیمت وب سایت طراحی شده تاثیر گذار خواهد بود.

سرعت بالای بارگذاری سایت

هنگامیکه که وبسایت با سرعت پایینی بارگذاری شود، کاربران به دلیل نارضایتی سریعا از وب‎سایت خارج می‎شوند. زمانیکه گوگل متوجه خروج سریع کاربران از سایت ‎شود، رتبه سایت را کاهش می‎دهد. بنابراین سرعت سایت تاثیر مستقیمی بر افزایش رتبه‎ سایت دارد. عوامل هزینه بر مختلفی بر روی سرعت سایت تاثیر گذارند، عواملی مانند:

 • استفاده از ها‏ست مجازی یا اختصاصی؛
 • فشرده سازی خروجی سرور؛
 • فشرده سازی فایل ها‏؛
 • بهینه سازی تصاویر؛
 • ایمن سازی و محافظت از وب سایت؛

رعایت تمامی موارد بالا مستلزم صرف هزینه‎ایی بیشتر برای طراحی سایت می‌گردد.

طراحی زیبا و کاربرپسند

طراحی یک فروشگاه آنلاین باید به گونه‎ای باشد که با ظاهری زیبا و مناسب حس امنیت در خرید و اعتماد را به کاربر القا کند و بر مبنای اصول روانشناسی خرید و عناصر بصری مناسب طراحی شده باشد و او را به مشتری دائمی تبدیل کند.

انطباق تم وب‎سایت با تجارت کارفرما

برای ایجاد وب‎سایت موفق تنها طراحی یک سایت کافی نخواهد بود و میبایست موارد زیادی را در نظر گرفت. اولین قدم، طراحی وب‎ سایتی خواهد بود که امکاناتی کامل در زمینه‎ی فعالیت کسب و کار را داشته باشد. شاید داشتن تمامی امکاناتی که یک شرکت طراحی معرفی می‎کند، مناسب برای تمامی کسب و کارها نباشد، اما باید هر آنچه برای مخاطبان وب‎سایت مورد نیاز است شناسایی شده و در وب‎سایت وجود داشته باشید، چرا که این عمل بر روی فروش تاثیر بسزایی می‎گذارد.

کدنویسی اختصاصی و عدم استفاده از قالب‎ها و کدهای از پیش طراحی شده

در طراحی سایت دو روش استاتیک و داینامیک وجود دارد. در طراحی سایت به روش استاتیک امکان تغییر محتوای سایت به سادگی امکان پذیر نمی‎باشد و در صورت افزودن صفحات دیگر به وبسایت، باید آن صفحات مجددا طراحی شوند. در طراحی سایت‎های شرکتی که نیاز چندانی به بروزرسانی سایت وجود ندارند از این روش استفاده می‎شود.

در مقابل در طراحی سایت داینامیک، برای مدیریت آسان سایت و افزودن صفحات دلخواه، از سیستم مدیریت محتوا (Content Management System) استفاده می‎شود. این نرم افزارها در قالب وب‎سایت یک بخش مدیریتی تعبیه می‎کنند و آن را در اختیار مالک سایت قرار می‎دهند. هزینه‎ی طراحی سایت داینامیک به تعداد و نوع امکانات جانبی و قالب طراحی شده‎ وب‎سایت بستگی خواهد داشت. 

با رعایت تمامی موارد ذکر شده کیفیت وبسایت به حد نهایی خود می‎رسد و قطعا وبسایتی که تمامی المانهای کیفیت در آن رعایت شده باشد، قیمت بالاتری نسبت به وبسایت‎ هایی با کیفیت پایین‎تر خواهد داشت.

در این راستا، فروش گستر بر مبنای آیتم‎ هایی مانند سئو، سرعت بالا، 100% ریسپانسیو، طراحی تم انحصاری و زیبا متناسب با کسب و کار، کد نویسی اختصاصی و ... در طراحی‎ های خود همراهتان خواهد بود تا وب‎سایتی کاربر پسند و موفق داشته باشید.

نظر خود را بنویسید