طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی، گامی موثر در تحول کسب و کار شما و بهبود رونق آن خواهد بود .برای دنیای امروز باید راهبردی متناسب با نیاز های روز انتخاب کرد. اینکه تنها به صورت سنتی وفیزیکی به فعالیت بپردازید رونق کافی را در فعالیتتان نخواهید داشت، حتی اگر بسیار موفق عمل کرده ایدو پشرفت خوبی دارید باز هم داشتن یک فروشگاه اینترنتی، در واقع طراحی فروشگاه اینترنتی راضروری می نماید زیرا باید با آنالیز سایر رقبا برای آیندهخود به استراتژی بپردازید .

طراحی سایت فروشگاهی

به طرح گرافیکی‎ که در تمام صفحات سایت فروشگاهی تکرار شود، قالب وب‎سایت یا تم سایت می‎گویند. تم وب‎سایت در جذب مشتری نقش اساسی دارد چرا که کاربران اینترنتی مشتری وب‎سایتی می‎شوند که در نگاه اول نظر آنان را جلب کند، بطوریکه متوجه زمینه‎ فعالیتی فروشگاه بشوند. کسب و کارهایی که اقدام به فروش اینترنتی می‎کنند، می‎بایست اصول طراحی وب‎سایت را در فروشگاه خود رعایت کنند، تا با طراحی یک وب‎سایت خوب تجارت خود را گسترش دهند و مشتریان خود را راضی نگه دارند.

اصول طراحی گرافیکی سایت فروشگاهی

 

طراحی سایت فروشگاهی

استفاده از فونت‎های مشخص

در مرورگرها فقط تعداد مشخصی از فونت‎ها تعریف شده‎اند و برای استفاده از بقیه‎ی فونت‎ها می‎بایست آنها همراه فایل‎های سایت آپلود شوند که این عملیات تا حدودی سرعت لود سایت را پایین می آورد. بنابراین باید از تعداد محدودی فونت، علاوه بر فونت‎های مرورگر استفاده شود تا سرعت سایت به طرز محسوسی کاهش نیابد.

تناسب فونت با نوع وب‎سایت

نوع فونت می‎بایست با فیلد کاری وب‎سایت هماهنگ باشد، مثلا استفاده از فونت فانتزی برای یک ‎وب‎سایت بیمارستانی مناسب نمی‎باشد و باید فونت‎های فانتزی برای سایت‎های فانتزی و فونت‎های رسمی برای سایت‎های رسمی و سازمانی استفاده گردد.

حجم تصاویر

در طراحی گرافیکی فروشگاه همیشه باید از تصاویر کم حجم استفاده شود، زیرا اگر حجم عکس زیاد باشد، سایت به کندی لود می‎شود و احتمال ترک سایت توسط کاربر بالا می‎رود.

عدم استفاده از صفحات اضافی

تا جای ممکن صفحات سایت باید کاربردی باشند و از ایجاد صفحات اضافی که هم سرعت سایت را کاهش می‎دهد و هم مورد توجه کاربر قرار نمی‎گیرد خودداری شود.

توجه به سلیقه‎ کاربر سایت

در طراحی سایت باید سلیقه‎ی کاربر اصلی سایت یعنی مشتری مدنظر قرار گیرد و سعی شود طراحی سایت طبق سلیقه و انتخاب آنها باشد.

رعایت سایز فونت

کمترین سایز فونت که در مرورگر خوانا باشد 12px است. معمولا کمتر از این مقدار برای کاربران خوانا نیست و باید این نکته در طراحی سایت رعایت گردد.

تناسب عکس با فیلد کاری

برای انتخاب تصاویر سایت باید به این نکته توجه شود که باید عکس‎هایی را برگزید که با کسب و کار فروشگاه همخوانی داشته باشند.

عدم استفاده‌ زیاد از موشن‎ها

استفاده زیاد از تصاویر رنگارنگ و حرکت دار در طراحی سایت فروشگاهی باعث عدم توجه کاربر به کل وب‎سایت می‎شود.

اصول طراحی امکانات سایت فروشگاهی

 

طراحی سایت فروشگاهی

یک سری از امکانات در سایت‎های فروشگاهی مشترکند و تقریبا همه سایت های فروشگاه اینترنتی به تبعیت از تم فروشگاه‎های معروف مانند دیجی کالا این امکانات را در خود جا دادند. امکاناتی مانند تعریف کالا، دسته‎بندی‎ها، قیمت گذاری، پرداخت آنلاین و ...

سیستم جستجوی پیشرفته و فیلتر محصول

توسط این سیستم می‎توان در هر دسته بندی وب‏‏‎سایت، فیلدهای مختص به آن دسته بندی جستجو شوند. برای نمونه در دسته بندی ماشین می‎توان بر اساس برند و یا رنگ جستجو انجام شود.

 سیستم مقایسه محصولات

برای جلوگیری از باز کردن صفحات اضافه توسط کاربر، با این سیستم امکانی در فروشگاه فراهم می‎شود که کاربر در هر دسته بندی از وب‎سایت بین دو یا تعداد بیشتری از محصولات مقایسه نماید.

اضافه به علاقه مندی‎ها

این قابلیت به کاربر این امکان را می دهد تا بتواند محصولات مورد علاقه‎ خود را نشانه گذاری کند، تا در صورت نیاز بعدا بتواند سریعا به آنها دسترسی پیدا کند.

 سیستم رای دهی و نظرات پیشرفته

در سیستم رای دهی پیشرفته، کاربران علاوه بر نظردهی برای یک محصول می‎توانند به نظرات کاربران دیگر سایت بر اساس میزان درستی آنها رای دهند.

ارائه‎ نرم ‎افزار موبایلی فروشگاه

استفاده از تلفن همراه به دلیل همواره در دسترس بودن آن، سریعترین و ساده‎ترین مسیر برای خرید اینترنتی است. از طرفی این نوع از خرید بسیار سریع‎تر و آسان‎تر است و در صورتی که وب سایت نسخه موبایلی داشته باشد رنک بهتری در موتورهای جستجو خواهد گرفت.

نمودار قیمت

با نمودار قیمت می‎توان افزایش و کاهش قیمت محصول را در یک دوره‎ی مشخص به صورت یک نمودار به نمایش درآورد.

برای طراحی گرافیکی معقول و ایجاد امکانات خوب و پیشرفته در وب سایت فروشگاهی می‎بایست پروژه‎ی خود را به دست متخصصین این حوزه بسپارید. فروش گستر با انجام پروژه‎های مختلف فروشگاهی، تجربه‎ی قابل قبولی در امر طراحی سایت فروشگاه اینترنتی دارد و می‎تواند به شما در امر تاسیس فروشگاه آنلاین کمک نماید؛ به طوریکه بتوانید فروشگاه منحصر بفرد خود را بر بستر اینترنت راه‎اندازی کنید.

نظر خود را بنویسید