سوالات متداول

فاکتورهای مهم در انتخاب شرکت طراحی وب‎سایت چه می‎باشد؟ دلیل تفاوت قیمت طراحی در شرکت‎های مختلف چیست؟

طراحی سایت با روش‎های مختلفی انجام می‎شود، در کل دو روش اصلی برای طراحی سایت وجود دارد. روش اول استفاده از نرم‎افزارهای سایت‎ساز است و روش دوم کدنویسی سایت از ابتدا و با استفاده از فریم‎ورکهایی است که خود شرکت طراح نوشته است. زمان طراحی، قابلیت انعطاف، کیفیت پیاده سازی، تجربه و دانش در هر یک از روش‎های بالا متفاوت است. اما در مجموع قیمت طراحی سایت زمانیکه از ابزارهای سایت‎ساز استفاده می‎شود پایین‎تر است.

اولین نکته مهم، انتخاب شرکتی معتبر است، چرا که با توجه به داینامیک بودن سایت، پشتیبانی فنی همیشه برای سایت نیاز است. بنابراین برای طراحی سایت شرکت‎هایی را باید انتخاب کنید که خود اقدام به کدنویسی سایت و تولید آن بدون استفاده از ابزارها می‎کنند. چرا که استفاده از ابزارها به دلیل عدم تسلط طراح به هسته ابزار و همچنین عدم انعطاف کافی آن، منجر به مشکلات و افت کیفیت خدمات و در نهایت توقف توسعه وب‎سایت می‎گردد. بنابراین با توجه به حساسیت سایت و نقش آن در معرفی مجموعه‎ی شما، میبایست طراحی وب‎سایت خود رابه شرکتی معتبر بسپارید؛ حتی اگر هزینه‎ی بالاتری متحمل شوید.

 

آیا برای ثبت فروشگاه اینترنتی باید مجوز خاصی از ارگانی مشخص گرفت؟

هم‎اینک برای راه‎اندازی یک فروشگاه اینترنتی به گواهی نیازی نیست. بیش از 90 درصد فروشگاه‎های آنلاین موجود مجوزی ندارند. درحال حاضر تنها اعتبار برای فعالیت در فضای مجازی یک مجوز نماد اعتماد ملی بنام Enamad است که می‎توانید آن را براحتی  از وزارت صنعت و معدن به صورت آنلاین دریافت کنید؛ فقط کافی است به سایت enamad.ir مراجعه کرده و مراحل آن را طی کنید. البته این نماد با تعداد ستاره‎های مختلف وجود دارد که دریافت نماد دو ستاره کمی دشوارتر از نماد تک ستاره است.

 

برای طراحی سایت فروشگاهی ابتدا باید مجوز تهیه شود و بعد اقدام به طراحی کرد؟

خیر؛ روند دریافت Enamad به این صورت است که ابتدا میبایست سایت موجود باشد و بعد برای آن مجوز گرفت. پس قدم اول طراحی وب‎سایت و بعد گرفتن مجوز است.

 

روند مراحل عقد قرارداد و سپس طراحی سایت در آرسینا چگونه است؟

طبق نمودار بعد از درخواست مشتری، ابتدا کارفرما فرم اطلاعات هویتی را تکمیل کرده و سپس Subdomain خاصی به فروشگاه او اختصاص داده می‎شود که برای نمونه موقتا چند عکس روی این Domain قرار می‎گیرد. در مرحله‎ی بعدی برای طراحی سایت کسب و کار بازار هدف توسط کارشناسان ما بدقت بررسی می‎شود و بعد از نتیجه گیری کامل، طراحی اولیه نمای سایت بهمراه برنامه نویسی امکانات سفارشی سایت کلید خورده و در نهایت اتودهای صفحات مختلف از بخش گرافیک به کارفرما جهت بررسی و نظرسنجی تحویل داده می‎شوند. درصورت عدم تأیید طرح، درخواست تغییرات به تعداد نامحدود انجام می‎پذیرد تا رضایت کامل کارفرما کسب گردد. در نهایت، طرح گرافیکی جهت پیاده سازی و کد نویسی به بخش مربوطه ارجاع داده می‎شود و ماژول‎های سفارشی بر روی سیستم نصب می‎گردد و ایرادات احتمالی سیستم بررسی و رفع می‎شود. در نهایت بعد از تسویه حساب، وبسایت بر روی دامین اصلی منتشر می‎گردد.

 

پس از تایید نهایی، چه مقدار زمان برای راه اندازی سیستم مورد نیاز است؟

زمان راه‎اندازی سیستم و تحویل آن به مشتری، از ثبت سفارش و پرکردن فرم اطلاعات 3 تا 5 روزکاری است. اما در مورد سفارشات اضافه تر از قبیل طراحی تم اختصاصی، فیچرها وامکانات سفارشی زمان راه اندازي سیستم بیشتر خواهد شد.

 

بعد از سفارش سایت و تحویل آن در سال‎های آتی چه مبلغی برای خدمات باید پرداخت شود؟

در شرکت آرسینا فقط هزینه پشتیبانی دریافت می‎شود. مگر اینکه کارفرما تمایل به اضافه نمودن فیچر سفارشی به صورت مجزا در سالهای آینده داشته باشد.

 

سرعت سایت فروشگاهی طراحی شده توسط آرسینا چگونه است؟

از جمله نیازهای عمومی هر کاربر سهولت و سرعت دسترسی به آنچه در وب‎سایت است، می‎باشد. آرسینا با ساختار برنامه نویسی منسجم خود و سئوی بهینه در طراحی سایت فروشگاهی برای مشتریان، سرعت سایت آن‎ها را تضمین می‎کند.

 

آیا نرم‎افزار فروش گستر به تمامی سیستم‎های حسابداری می‎تواند متصل شود؟

در تمامی کسب و کارها، حداقل از یک نرم‎افزار تخصصی برای انجام امور مختلف استفاده می‎شود. به هر میزان که فعالیت‎های سازمان بزرگ‎تر باشد؛ تعداد نرم‎افزارهای مورد استفاده بیشتر و کاربرد آن‎ها نیز تخصصی‎تر می‎گردد و نیاز به اتصال این نرم‎افزارها در مواردی که پایگاه داده‎ای مشترک دارند، بیشتر احساس می‎شود. آرسینا با استفاده از شیوه‎های نوین در زمینه‎ی تولید نرم‎افزار، در سیستم فروش گستر قابلیتی طراحی کرده است که بتواند ارتباط مستقیم و یکپارچه‎ایی با نرم‎افزارهای دیگر سازمان نظیر حسابداری، انبارداری، CRM و ... داشته باشد.

 

آیا می‎توان تم اختصاصی برای نرم‎افزار سفارش داد؟

بله؛ در صورت سفارش مشتری امکان طراحی تم اختصاصی وجود دارد که این تم می‎تواند انحصاری نیز باشد.

 

آیا می‎توان با نرم‎افزار فروش گستر چندین فروشگاه را همزمان با هم کنترل نمود؟

بله؛ در سیستم فروش گستر این قابلیت وجود دارد که چند فروشگاه روی Domainهای مختلف با یک پنل مدیریتی و اطلاعات یکسان توسط مدیر فروشگاه مدیریت شود.

 

آیا سیستم فروش گستر قابلیت نصب بر روی تلفن‎های هوشمند را دارا می‎باشد؟

بله؛ آرسینا برای ایجاد سهولت در خرید؛ در صورت سفارش، نرم‎افزار فروشگاهی اندروید و IOS را نیز برای مشتریان خود طراحی می‎کند. یکی از مهمترین قابلیت‎های این اپلیکیشن‎ها اینست که در صورت استفاده از سیستم فروش گستر در سایت خود اطلاعات وارد شده در نرم افزار، وارد پایگاه داده سایت می‎شود و این بدین معناست که سایت و نرم افزار از پایگاه داده‎ای مشترک استفاده می‎نمایند.

 

آیا آرسینا ربات تلگرامی نیز برای فروشگاه طراحی می‎کند؟

بله؛ مشتریان می‎توانند با ارسال یک پیام به ربات طراحی شده توسط آرسینا، لیست تمامی محصولات فروشگاه شما را مشاهده و جنس مورد نظر خود را انتخاب کنند و همچنین مرحله پرداخت خود را نیز با این ربات انجام دهند.

 

آیا امکان تغییر در ماژول‎های فروش گستر وجود دارد؟

بله؛ تغییر در ماژول‎ها در صورت سفارش مشتری انجام می‎شود.

 

در نرم افزار فروش گستر امکان فروش B2B وجود دارد؟

بله؛ این نوع از فروش توسط قابلیت‎هایی مانند امکان رد و بدل کردن چک و سفارش قبل از تولید در سیستم موجود است.

 

درصورت تغییر کلی در طراحی سایت، آدرس (دامنه) آن نیز تغییر می‎کند؟ آیا می‎توان با حفظ آدرس قبلی سایت، آرسینا مجددا آن‎را طراحی کند؟

 دامنه یا آدرس سایت به صورت مستقل است و اگر ساختار وب‎سایت، هاست و حتی سرور به صورت کامل تغییر کند، اسم سایت و دامنه آن تغییر نمی‎کند.

 

آیا میبایست هاست و دامنه سایت را جداگانه از شرکتی دیگر تهیه کنیم؟

خیر؛ در صورت طراحی سایت توسط شرکت آرسینا باید هاست و دامنه نیز از این شرکت خریداری شود؛ مگر اینکه خود مشتری سرور داشته باشد. چون ممکن است سرور انتخابی توسط کارفرما ضعیف باشد و سایت DOWN شود.

 

زبان برنامه‎نویسی نرم‎افزار فروش گستر چیست؟

زبان برنامه‎نویسی فروش گستر Asp.net است که این زبان شامل مزایای مختلفی از قبیل کنترل پورت‎ها و پروتکل‎ها، کنترل سطح دسترسي‎ها و ... است.

 

سيستم عامل سرويس دهنده‎هاي Hosting آرسینا چيست؟

چون زبان برنامه‎نویسی نرم‎افزار فروش گستر Asp است و این زبان نیز ویندوزی است؛ در سرويس دهنده‎هاي آرسینا از سيستم عامل Windows 2016 server با وب سرور IIS10 استفاده می‎شود.

 

آیا امکان هک شدن نرم‎افزار فروش گستر وجود دارد؟

براي برقراري امنيت سايت‎ها و سرورها اقدامات مختلفي انجام مي‎گيرد که برخي از آنها عبارتند از استفاده از انواع فايروال‎هاي سخت‎افزاري و نرم‎افزاري، مونيتورينگ سرورها، بروز رساني سرورها و نرم‎افزارها و همچنین امکان کنترل پورت‎ها و پروتکل‎ها و کنترل سطح دسترسي‎ها بدلیل استفاده از زبان برنامه نویسی Asp.net وجود دارد.

 

آيا تا کنون سرويس‎هاي آرسینا بر اثر تحريم‎هاي سياسي و اقتصادي آمريکا و اتباع بيگانه قطع و يا دچار اختلال شده است؟

خير؛ چون آرسینا محل سرورهای خود را در کشوری انتخاب می‎کند؛ که در زمینه‎ی سرویس‎دهی به ایران دچار مشکل نباشد. هم اکنون محل سرورهاي Hosting آرسینا کشور آلمان است.

 

نحوه‎ی پشتيبان گيري از اطلاعات سايت‎ها، Email ها و بانک‎هاي اطلاعاتي مشترکين آرسینا چگونه است؟

زمانیکه از هاست آرسینا استفاده می‎شود، فروش گستر به صورت خودکار عمل پشتیبان گیری را انجام می‎دهد. علاوه بر این مورد؛ در پنل مدیریتی امکان پشتیبان گیری توسط مدیر سایت قرار داده شده است.

 

چه بانک‎هاي اطلاعاتي توسط آرسینا ارائه مي‎شود؟

Microsoft SQL 2016

 

در صورتي که پهناي باند اختصاص يافته به سايت به صورت کامل مصرف شود، چه اتفاقي براي سايت خواهد افتاد؟

در اين حالت وب‎سايت متوقف نخواهد شد؛ اما اين موضوع به مشتری اطلاع داده می‎شود تا نسبت به افزايش پهناي باند سايت خود اقدام کند.

 

آیا سیستم دارای باگ می‎شود؟

باگ جز جدایی ناپذیر از یک سیستم نرم‎افزاری است؛ اما یک سیستم کارآمد کمترین باگ را دارا می‎باشد. در این راستا آرسینا با تلاش تیم فنی ماهر خود آپدیت‎های خود را در فواصل زمانی کم عرضه می‎کند و در بروزرسانی‎های خود تعداد باگ‎های سیستم را نسبت به نسخه قبل کاهش می‎دهد و به حداقل ممکن می‎رساند.

 

آیا  با تمدید نکردن پشتیبانی سایت down می‎شود؟

خیر؛ خدمات پشتیبانی مربوط به رفع مشکلات کاربران و بعضا مشکلات سیستم است.