ایجاد انجمن، چگونه به فروشگاه آنلاین کمک میکند؟

ایجاد انجمن، چگونه به فروشگاه آنلاین کمک میکند؟

تاثیرات تالار گفتگو بر فروشگاه آنلاین

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و عصر ارتباطات، اغلب افراد به دنبال یافتن مسیر هایی هستند تا نیاز خود را اینترنتی و بدون تماس یا جلسات حضوری برطرف نمایند، اما اغلب سوالات و مباحثی که مطرح میگردد تنها به یک موضوع خاص منتهی نشده و نیاز به پرسش و پاسخ های طولانی دارد مدیران هر کسب و کار  با طراحی فروشگاه اینترنتی برای محصولات و خدمات خود، باید در نظر داشته باشند که فضای این فروشگاه را همچون یک فروشگاه فیزیکی جلوه دهند تا مخاطبان با اعتماد و اطمینان بیشتری جذب سیستم فروشگاه آنلاین شوند و خرید خود را ثبت نمایند اغلب مدیران، پس از ساخت یک فروشگاه آنلاین، به سرعت ابراز نارضایتی میکنند، بدون آنکه به نکات لازم جهت جلب رضایت مشتری توجه کرده باشند.

مشتریان شما!
همیشه به دنبال خرید از فروشگاهی هستند که فضایی دارند برای تبادل نظر، صحبت با مدیران و پرسش و پاسخ با سایر افراد حاضر در آن مجموعه !!!
بنابراین همه ما به وضوح دیده ایم، زمانی که یک مدیر رفتار مشتری گرایانه ندارد و یا هیچ فردی از یک فروشگاه فیزیکی، با رضایت  خارج نمیشود ما نیز محصولات و خدمات آن فروشگاه را خط زده و به سراغ مغازه ایی دیگر میرویم.....

در فروشگاه اینترنتی نیز این قانون صدق میکند!!

مشتریان میخواهند قبل هنگام و یا حتی بعد از خرید در یک فضایی با دیگر افراد مذاکره نمایند و به راحتی مسائل و سوالات خود را مطرح و از تجربیات دیگران استفاده نموده و مهمتر اینکه با ادمین سایت به راحتی و به صورت مکتوب ارتباط برقرار کنند.  

انجمن، فروم و یا تالار گفتگو امکانی است که پاسخگوی این نیاز مشتریان میباشد و فضایی مناسب برای پرسش و پاسخ هایی که به صورت هدفمند مطرح میگردد.

اغلب سایت های فروشگاهی، در قسمت پنل مدیریتی، بخشی با عنوان مدیریت محتوا وجود دارد که امکان طراحی و ساخت انجمن، اخبار، بلاگ و .... را برای ادمین مهیا میکند و میتواند به راحتی، تالار گفتگو با  موضوعات مختلف ساخته و آن را مدیریت نماید.

مزایای انجمن  :

1. مشتریان شما به راحتی سوالات و نیازمندی های خود را به راحتی مکتوب و مطرح نمایند.

2. دیگر افراد نیز با رجوع به این سوال و پاسخ ها بتوانند نیازشان را رفع نموده و هر تماس یا جلسات حضوری را حذف نمایند تا در هزینه و زمان صرفه جویی گردد.
3. تمامی افراد میتوانند به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند و پاسخگوی سوالات یکدیگر باشند.
4.  با ایجاد چنین تالار گفتگو میتوانید بهترین فضا را برای آموزش مهیا فرمایید.
5. با ایجاد فروم یا انجمن میتوانید اطلاعات کاربران خود را ذخیره نمایید و از اخبار و مناسبت های جدید آن ها را با خبر سازید.
6. مشتریان با مشاهده چنین فضایی ، اعتماد و اطمینان بیشتری به مجموعه شما میکنند.  

امکانات پیشرفته انجمن :

  •       امکان دسته بندی انجمن ها بر اساس موضوع و کاربران

  •       امکان دسته بندی افراد

  •       امکان امتیازدهی به کاربران عضو شده

  •       نمایش پر بازدید ترین پست ها

  •       امکان تبلیغات در این فضا برای محصولات و امکانات دیگر

  •       تاثیرگذاری بر سئوی سایت

    فروش گستر، معتبرترین طراح سیستم مدیریت فروش آنلاین در جهت افزایش ارتقاء سایت فروشگاهی و جلب رضایت مشتریان، امکان ساخت انجمن را به عنوان یکی از اساسی ترین نیاز ها دانسته و برای آن ماژول و ساختاری اختصاصی در نظر گرفته است. 

نظر خود را بنویسید