بزرگترین فروشگاههای اینترنتی جهان

بزرگترین فروشگاههای اینترنتی جهان

 تجارت الکترونیک اولین بار در سال 1991 توسط تیم برنزلی مطرح شد و 3 سال بعد از آن، یعنی در سال 1994 اولین فروش اینترنتی توسط شرکت پیتزا هات انجام گرفت و با گسترش اینترنت و ارتباطات مجازی این شیوه از فروش هر روزه وسعت بیشتری پیدا کرد و همانطور که مشاهده می کنید تا هم اکنون نیز ادامه دارد.

بزرگترین فروشگاه‎ های اینترنتی دنیا

فروشگاه اینترنتیAMAZON

 شرکت آمازون در سال 1994 در شهر سیاتل آمریکا راه اندازی شد و در ابتدای تاسیس، فعالیت هایش بسیار محدود بود و در سال 1995 فعالیت رسمی خود را در زمینه فروش اینترنتی کتاب آغاز نمود. این فروشگاه بعد از استقبال کاربران رفته رفته وارد شاخه‎ های دیگری از تجارت، نظیر فروش محصولاتی مانند لباس، کفش و ... نیز شد. هم اکنون آمازون تمامی اجناس و خدمات را تحت پوشش خود قرار داده و شعب مختلفی در سرتاسر دنیا تاسیس کرده است تا بیشتر مردم دنیا بتوانند از خدماتش استفاده کنند و در اسرع وقت به محصولات مورد نیاز خود دست پیدا کنند.

آمازون با چهار اصل هدایت می شود: وسواس مشتری به جای تمرکز رقبا ، اشتیاق به اختراع ، تعهد به برتری عملیاتی و تفکر بلند مدت.

 تأثیرات مثبت بر مشتریان ، کارمندان ، مشاغل کوچک ، اقتصاد و جوامعی که در آن آمازانی ها سازنده های باهوش ، پرشور و با پیشینه ها و اهداف که تمایل مشترکی دارند که همیشه از طرف مشتریان ما در حال یادگیری و اختراع باشند.

حمایت از مشاغل کوچک، اشتغالزایی و سرمایه گذاری، پایداری، حمل و نقل

 فعالیت تجاری آمازون به این صورت است که هم خودش اجناس تقاضا شده را تامین می کند و به همین خاطر دارای انبارهایی بسیار بزرگ می‌باشد و هم اینکه اجناس افراد دیگر را با در اختیار قرار دادن یک پنل به آنها به فروش می‎ رساند و درصدی از فروششان را به عنوان سود نزد خود نگه می‎ دارد و از این طریق موجب اشتغال زایی افراد دیگر نیز در سرتاسر دنیا شده است.

 اما در این میان آمازون اصالت خود را همچنان حفظ کرده و به خرید و فروش  آنلاین  کتاب نیز مشغول است و امروزه بزرگترین فروشگاه اینترنتی کتاب جهان به شمار می‎رود؛ تا جاییکه در حال حاضر نزدیک به شصت درصد فروش آنلاین کتاب و چهل درصد کل فروش کتاب دنیا مربوط به این شرکت است.

 در این وب‎سایت امکان مطالعه‎ بخشی از نسخه‎ الکترونیکی کتاب‌ هایی که به فروش می‎رسد وجود دارد تا کاربر بعد از مطالعه‎ی بخش‌ هایی از آن اقدام به خرید کند. بعد از ثبت سفارش کتاب توسط کاربر، شرکت آمازون با کمک تکنولوژی‌ های نوین چاپ و تولید کتاب، اقدام به چاپ کتاب می ‎کند و به این طریق دیگر نیازی به وجود انبارهای بزرگ برای کالای کتاب در این شرکت وجود  ندارد.

 لازم به ذکر است الکسا اینترنت، دیجیتال فتوگرافی رویو، گودریدز و بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ ها، متعلق به Amazon می‌باشند.

 فروشگاه اینترنتی eBay

 فروشگاه eBay یکی از بزرگترین فروشگاه های آنلاین دنیاست که توسط پییر امیدیار که اصلیتی آمریکایی-ایرانی دارد در سال 1996 تاسیس شد. سیستم فروش این سایت مبتنی بر حراج است به این شکل که در این فروشگاه افراد عادی میتوانند اجناس نو و دست دومشان را برای فروش در معرض نمایش قرار دهند و کالای خود را به بالاترین قیمت پیشنهادی بفروشند و درصدی از فروش خود را به شرکت eBay بپردازند.

ایده‌ی اصلی ساخت فروشگاه eBay، در سال 1995 مربوط به همسر پییر است که در آن سال‎ها به شغل بازاریابی مشغول بود همسر پیر از او تقاضا می کند سایتی را طراحی کند که بتواند در آن شکلات‎ های خاصی که عکس افراد معروف روی آن بود را به صورت اینترنتی به فروش برساند. بازار هدف این نوع از شکلات‎ ها نیز افراد کلکسیونر بودند که امکان آن وجود داشت، این شکلات ها را بتوان به بالاترین پیشنهاد به آنها فروخت. eBay از سال 2018 یک تجارت چند میلیارد دلاری است که در 33 کشور جهان فعالیت دارد. امروزه نیز قابلیتی که باعث جذابیت eBay برای کاربران شده است همین مکانیزم حراج آن است به طوریکه که در حال حاضر این وبسایت در ماه بیش از 800 میلیون بازدید کننده دارد و رتبه‌ دوم تراکنش مالی فروشگاهی را در دنیا از آن خود کرده است.

eBay Inc. یک رهبر تجارت جهانی است که میلیون ها خریدار و فروشنده را در سراسر جهان به هم وصل می کند. برای فعال کردن فرصت اقتصادی برای افراد ، کارآفرینان ، مشاغل و سازمانهای مختلف از نظر اندازه وجود دارد. نمونه کارها مارک ها شامل eBay Marketplace و eBay Classifieds Group است که در 190 بازار در سراسر جهان فعالیت می کند. استراتژی تجاری این شرکت شامل افزایش تجارت بین المللی است. eBay در حال حاضر به بیش از دوجین کشور از جمله چین و هند گسترش یافته است. گسترش استراتژیک بین المللی در تایوان و ژاپن ، جایی که Yahoo! شروع کار و نیوزیلند ، که تجارت من غالب وب سایت حراج آنلاین است. در فروشگاه اینترنتی که امروزه در سراسر جهان وجود دارد، فروشندگان، کالاهایشان را به همراه مشخصات و قیمت آنها در معرض نمایش قرار می‎ دهند تا کاربران بعد از مشاهده‎ جنس و بررسی ویژگی ‎های آن اقدام به ثبت سفارش کنند. هزینه‎ این نوع از سفارشات به صورت آنلاین یا نقدی پرداخت می‎ شود و پس از بررسی و تأیید نهایی، آن اجناس با روش های مختلف به آدرس سفارش‌ دهنده ارسال می‌ شوند. eBay به فروشندگان اجازه می دهد بخشی از درآمد حراج خود را به یک خیریه با انتخاب فروشنده اهدا کنند. این برنامه در ایالات متحده eBay Giving Works نام دارد.

اگرچه eBay به عنوان یک سایت حراج آنلاین آغاز شد جایی که خریدار با بالاترین پیشنهاد برنده این کالا شد اما اکنون خیلی بیشتر از این است. این یک بازار واقعی است که در آن فروشندگان می توانند مواردی را با قیمت ثابت لیست کنند و حتی "فروشگاه" خود را باز کنند. در اصل نحوه کار آن است که فروشنده یک کالا را اضافه کند عکس ها و توضیحی را اضافه کند و گزینه ای را برای انتخاب قیمت و حمل و نقل انتخاب کند. خریداران می توانند پس از آن مناقصه یا به سادگی «اکنون آن را بخرند». هنگامی که معامله ای انجام شده است خریداران از طریق هر یک از گزینه های مختلف پرداخت پرداخت را انجام می دهند و فروشنده آن را ارسال می کند.

 فروشگاه اینترنتی WalMart

شرکت والمارت یک شرکت خرده فروشی آمریکایی است که مانند یک هایپر مارکت بزرگ به فعالیت می ‎پردازد. زمینه‌ی فعالیت والمارت موادغذایی و اجناسی از این قبیل است که می‎بایست زود به دست مشتری برسند؛ به همین دلیل والمارت اجناس خود را در اسرع وقت به دست مشتریان می ‎رساند و همین موضوع باعث شده است که این فروشگاه به یکی از فروشگاه‌ های برتر اینترنتی دنیا تبدیل شود.

آنچه که از کوچک شروع شد و تنها با یک فروشگاه تخفیف و ایده ساده برای فروش بیشتر با هزینه کمتر در طول 50 سال گذشته به بزرگترین خرده فروش جهان تبدیل شده است. هر هفته تقریباً 265 میلیون مشتری و عضو تقریباً 11،500 فروشگاه را در زیر 56 آگهی در 27 کشور و وب سایتهای تجارت الکترونیکی بازدید می کنند. با درآمدی سال مالی 2020 524 میلیارد دلار ، والمارت بیش از 2.2 میلیون همکار در سراسر جهان استخدام می کند. والمارت همچنان رهبر پایداری نیکوکاری شرکت ها و فرصت های شغلی است. این بخشی از تعهد بی وقفه به ایجاد فرصت ها و ایجاد ارزش برای مشتریان و جوامع در سراسر جهان است.

فروشگاه اینترنتی AliBaba

در سال 1999 راه اندازی شد سکوی پیشرو در تجارت عمده فروشی جهانی است. در سراسر جهان به میلیون ها خریدار و تأمین کننده خدمت می کند. شرکت علی بابا توسط جک ما در سال 1999 در پکن تاسیس شد، محصولات اصلی این فروشگاه اینترنتی مربوط به حوزه تجارت الکترونیک است. در این فروشگاه امکان فروش محصولات تامین کننده به مصرف کننده وجود دارد. Alibaba.com صدها میلیون محصول در بیش از 40 دسته مختلف مختلف از جمله لوازم الکترونیکی مصرفی ماشین آلات و پوشاک به شما ارائه می دهد.علاوه بر این نوع از خرید و فروش محصولات می‎توانند از تامین کننده‎ ای به تامین کننده‎ دیگر و یا از مصرف کننده به مصرف کننده‎ دیگر نیز فروخته شوند و به همین دلیل تعداد تراکنش‎ های مالی این شرکت اینترنتی همانند دیگر فروشگاه ‎های مطرح دنیا بسیار بالاست.

فروشگاه اینترنتی Etsy

 کاربرد فروشگاه اینترنتی بیشتر برای خرده فروشان خانگی است که اجناسشان را خود تهیه و یا تولید می ‎کنند. Etsy ، بازار آنلاین که می توانید وسایل دست ساز و منحصر به فرد را خریداری کنید. Etsy یک وب سایت تجارت الکترونیکی آمریکایی است که بر روی کالاهای دست ساز یا پرنعمت و لوازم صنایع دستی متمرکز است. این موارد در دسته بندی گسترده ای قرار دارد از جمله جواهرات ، کیف ، لباس ، دکوراسیون منزل و مبلمان ، اسباب بازی ، هنر و همچنین لوازم و ابزارآلات صنایع دستی. کلیه وسایل پرنعمت حداقل باید 20 سال سن داشته باشد. این سایت طبق سنت نمایشگاه های هنری باز به فروشگاه های شخصی فروشگاه می دهد که کالاهای خود را با هزینه ای معادل 0.20 دلار برای هر کالا درج می کند. 

فروشگاه اینترنتی Zappos

سال 1999 بود نیک سوین مورن در حال پیاده روی در یک مرکز خرید در سانفرانسیسکو بود و به دنبال یک جفت کفش بود. یک فروشگاه سبک مناسب داشت اما رنگ مناسبی نداشت. فروشگاه دیگری رنگ مناسبی داشت اما اندازه آن مناسب نبود. نیک ساعتی دیگر را در بازار گذراند و از فروشگاه به فروشگاه پیاده روی کرد و سرانجام دست خالی و ناامید به خانه رفت. در خانه نیک سعی کرد کفش های خود را بصورت آنلاین جستجو کند و دوباره ناموفق بود. اگرچه تعداد زیادی فروشگاه "مادر و پاپ" وجود داشت که به صورت آنلاین کفش می فروشند اما آنچه که برای نیک جالب بود این بود که هیچ خرده فروش عمده آنلاین که متخصص کفش بود وجود ندارد. بنابراین از آنجا که سال 1999 بود و هر چیزی در آن زمان ممکن به نظر می رسید نیک تصمیم به ترک کار روزانه خود گرفت و یک خرده فروش آنلاین کفش را راه اندازی کرد و Zappos.com به دنیا آمد. ایده اصلی ایجاد وب سایتی بود که از نظر مارک ها ، سبک ها ، رنگ ها ، اندازه و عرض ، بهترین انتخاب را در کفش ارائه می داد. در اول ماه مه 2010 ، Zappos به ده شرکت جداگانه تحت چتر خانواده Zappos بازسازی شد.

فروشگاه Zappos بزرگترین فروشگاه اینترنتی کفش جهان است. هر چند که کالاهای دیگری نظیر لباس هم در آن به فروش می ‎رسد.

فروشگاه اینترنتی ASOS

 فروشگاه اینترنتی ASOS انگلستان مربوط به دنیای مد و زیبایی است. در این فروشگاه لباس زنانه، مردانه، بچگانه، محصولات زیبایی و ... به فروش می‎ رسد.مخاطبان ما (AKA شما) بسیار شگفت آور هستند. و ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما در یافتن مناسب خود انجام می دهیم، مارک های ASOS خود را در بیش از 30 سایز ارائه می دهیم و ما متعهد هستیم که همه اندازه ها را با همان قیمت ارائه دهیم شایان ذکر است افراد می‎ توانند لباس‎ های دست دوم خود را نیز در این سایت به فروش رسانند و درصدی از فروش خود را به فروشگاه دهند. دفتر اصلی این فروشگاه در انگلستان است اما در شهرهای دیگری نظیر ایتالیا، اسپانیا، روسیه، آلمان، استرالیا و ... نیز شعبه دارد.

فروشگاه اینترنتی Mr Porter

MR PORTER  خرده فروشی آنلاین برای سبک مردان است و بهترین لباسهای بین المللی مردانه را با مشاوره تخصصی و محتوای الهام بخش ترکیب می کند. این سایت بیش از 450 مارک بین المللی پیشرو را به فروش می رساند که محصولات جدیدی نیز سه بار در هفته اضافه می شود. MR PORTER حمل و نقل سریع در سراسر جهان به 170 کشور (با همان خدمات روز در لندن و نیویورک) و خدمات رایگان مجموعه برای بازده و مبادلات را ارائه می دهد. طراحان موجود عبارتند از: تام فورد، برونلو کوچینلی، بالنسگا، گوچی، پولو رالف لورن، لورو پیانا، A.P.C ، امیری و نایک. این سایت توسط تیمی مستقل از کلاس جهانی مدیریت ویرایش و ارائه خدمات می شود و از زیرساخت های جهانی گروه YOOX NET-A-PORTER که شامل وب سایت لوکس NET-A-PORTER می باشد ، بهره مند می شود.

 در فروشگاه اینترنتی Mr Porter فقط کالاهای مردانه به فروش می‎ رسد. اجناسی شبیه به پیراهن، شلوار، کلاه، کراوات، کیف پول و ...

فروشگاه اینترنتی Nasty Gal

 فروشگاه اینترنی Nasty Gal در مقابل فروشگاه Mr Porter فروشگاهی کاملا زنانه است و اجناسی از قبیل لباس، کفش، لوازم آرایش و ... در آن به فروش می‎رسد. اکنون پوشاک، کفش و لوازم جانبی جدید را تحت پوشش کاملاً شخصی خود برای GAL هایی که می دانند چگونه باید آن را حمل کنیم انجام داده ایم و اعتماد به نفس خود را داریم.

فروشگاه اینترنتی ModCloth

 همانطور که از نام فروشگاه MadCloth پیداست، این فروشگاه در زمینه‌ مد فعالیت می‎ کند و با طراحان حرفه ‎ایی خود در زمینه‎ مد جایگاه قابل قبولی در این صنعت پیدا کرده است.

فروشگاه اینترنتی DHGate

یک سایت خرید بین المللی است که در فروش محصولات بدون نام از چین تخصص دارد. این سایت بیشتر به خریداران عمده فروشی اختصاص دارد تا مصرف کنندگان عادی حمل و نقل رایگان در سراسر جهان در دسترس است. پیشروترین پلتفرم عمده فروشی آنلاین کالاهای ساخته شده در چین است و خریداران بین المللی را با فروشندگان عمده چینی متصل می کند که کالاهای مشابه با کیفیت مشابه را در سایر نقاط با کسری از قیمت ارائه می دهند. DHgate میزبان بیش از 30 میلیون محصول در طیف گسترده ای از دسته از جمله پوشاک و لوازم جانبی، رایانه و شبکه، لوازم الکترونیکی مصرفی، اسباب بازی ها و سرگرمی ها، بهداشت و زیبایی، کیف و جواهرات، خانه، خودرو و سایر موارد است. محصولات پرفروش مانند لباس عروس، رایانه لوحی و تلفن های همراه را با قیمت پایین دریافت کنید. DHgate یک طرح حمایت از خریدار، یک سیاست بازپرداخت ایمن، تحویل سریع و پیگیری حمل و نقل را ارائه می دهد و متعهد به ارائه یک تجربه خرید سریع، آسان و ایمن به مشاغل و مصرف کنندگان در سراسر جهان است.

فروشگاه اینترنتی Newegg 

شرکت آمریکایی Newegg نامی جاافتاده در دنیای خرید آنلاین فناوری است. این سایت بسیاری از محصولات برتر را با قیمت کمتری از آنچه در جاهای دیگر پیدا می کنید ارائه می دهد. این شرکت حمل و نقل رایگان برای بسیاری از محصولات را ارائه می دهد.

فروشگاه اینترنتی Fy

Fy محصولات منحصر به فردی از طراحان جدید و ظهور ارائه می دهد. شما تلاش خواهید کرد تا موارد موجود در هر جای دیگر وب را پیدا کنید. انتظار دیدن لباس، کیف، لوازم جانبی، کیف دستی، جواهرات و حتی هنرهای دیواری را داشته باشید. حمل و نقل رایگان در سراسر جهان در همه سفارشات در دسترس است.

فروشگاه اینترنتی Over stock

این وبسایت خرید آنلاین دارای تعداد زیادی وسایل در دسته هایی متفاوت از قبیل مبلمان، وسایل بهسازی منزل، فضای باز، فرش، پوشاک، آشپزخانه و بسیاری در بخش های دیگر است. برای دیدن فروش ویژه، معاملات برتر و روشهای منحصر به فرد برای خرید، از جمله هماهنگ با اتاق یا سبک مورد نظر شما، به صفحه ی اصلی مراجعه کنید.روش ها و فیلترهای جستجوی زیادی برای بررسی محصول مورد نظر شما در این وبسایت معتبر خارجی وجود دارد. برای مثال اگر به دنبال میز غذاخوری و یا میز آشپزخانه میگردید، میتوان آن را بر اساس قیمت، مدل، تعداد صندلی، جنس، رنگ، مدل پایه، برند، درصد تخفیف، رتبه بندی و دیگر ویژگی ها فیلتر کنید.

فروشگاه اینترنتی Alphabet

Alphabet یک راننده اصلی ترافیک آنلاین در تعدادی دسته است. از طریق Google ، املاک پرچمدار آنها ، نتایج جستجوی ارگانیک شرکت و لیست آگهی های پولی به حمایت از مارک های جدید و تجارت الکترونیکی کمک می کند. Alphabet از طریق بازاریابی تأثیرگذار و همچنین تبلیغات به تولید تقاضا برای محصولات جدید کمک می کند. با این حال، از زمانی که آمازون به عنوان یک جنجالی در فضای تجارت الکترونیکی ظهور کرد ، سهم جستجوهای Google در خرید تهدید شده است.

فروشگاه اینترنتی Apple

آنچه اپل را در فضای الکترونیک مصرفی متمایز می کند تمرکز بر طراحی است. همچنین، استراتژی اپل در انتخاب بسیار دقیق، اصطلاحاً، منجر به پیروزی عظیم در صنعت سخت افزار خود شده است. با این حال، هنگامی که اکوسیستم اپل را از طریق نفوذ در خرده فروشی مشاهده می کنیم، نوآوری آنها در فضای بسیار سودآور و دستگاه های سخت افزاری و نرم افزاری آنها را برجسته کرده است.

نظر خود را بنویسید

نظرات 3 نظر
avatar
سلام
بهترین فروشگاه اینترنتی خارجی برا خرید لایک اینستا میدونید کجاست؟
پاسخ کارشناس:

میتوانید از سرویس وبسیاتهای معتبر Twicsy و  Buzzoid استفاده کنید.

avatar
سایت خیلی خوبی دارید
امیدوارم موفق باشید
avatar
سلام ممنون بابت مطلبتون. کاشکی میشد خرید کنیم از این فروشگاه ها. البته که فروشگاه هایی مثله دیجی کالا، تروب، ژرمن کالا، ایمالز و امثالهم هم تونستن بعضی محصولات اصلی رو برای هم وطنا آماده کنن.
ولی خب بیشتر با استرس اصلی بودن خرید میکنیم دیگه...