طراحی اختصاصی سایت فروشگاهی

طراحی اختصاصی سایت فروشگاهی

 

امروزه یکی از بهترین اقدمات در جهت گسترش تجارت و کسب درآمد بیشتر، طراحی اختصاصی سایت فروشگاهی و ارائه‌ی خدمات و اجناس به صورت آنلاین می‎باشد. با راه‎اندازی فروشگاه اینترنتی فعالیت تجاری یک کسب و کار می‎تواند بدون حد و مرز گسترش پیدا کند.

اکثر افراد هنگامی که تصمیم به خرید کالایی مشخص میگیرند قبل از رفتن به فروشگاه واقعی، آن جنس را در گوگل سرچ می‎ کنند تا بتوانند برآورد مناسبی از قیمت آن کالا داشته باشند و بعضا در این جستجوها اگر بتوانند فروشگاه آنلاینی را پیدا کنند که آن کالا را به فروش می ‎رساند، ترجیحا به صورت اینترنتی جنس خود را خریداری می نمایند.

به همین دلیل از زمان به وجود آمدن تکنولوژی طراحی وب، بیشترین وبسایت‎ هایی که طراحی شده است فروشگاه های آنلاین می‎ باشند. وب سایت‎ هایی مانند Amazon و Ebay از معروف ترین وبسایت های فروشگاهی هستند.

 

طراحی اختصاصی سایت فروشگاهی

وبسایت های فروشگاهی از یک قالب مشخص تبعیت می ‎کنند. در قالب وبسایت های فروشگاهی یکسری المان ها باید وجود داشته باشد که در انواع دیگر وبسایت‎ ها مانند وبسایت خبری، شرکتی و ... موجود نمی ‎باشد. از همین رو هسته‎ اصلی این وب ‎سایت ها با هم متفاوت هستند و اگر ساختار اصلی یک سایت فروشگاهی شبیه به یک سایت شرکتی باشد، در ادامه‎ گسترش فروشگاه، ممکن است وبسایت با مشکل مواجه شود. بنابراین بهتر است از ابتدا سایت فروشگاهی به صورت اختصاصی طراحی گردد.

 

تفاوت سایت فروشگاهی با سایر قالب ‎های طراحی سایت

 

کسب رتبه‎ بالا در گوگل

مهم ترین نیاز هر فروشگاه اینترنتی دیده شدن توسط مشتریان می‎باشد، به همین دلیل یکی از مهمترین اهداف فروشگاه‌ های اینترنتی افزایش رتبه‎ سایت در موتور جستجوگر گوگل می‎باشد. اگر طراحی فروشگاه اینترنتی با فروشگاه سازهای رایگان و معمولی موجود در بازار باشد، ظاهر فروشگاه شبیه به سایت‎ ها و فروشگاه‎ های دیگر می‎شود و این امر ، یک نقطه ضعف از نظر الگوریتم‎ های آنالیز گوگل به حساب می ‎آید و رتبه‎ سایت را در جستجوها کاهش میدهد. چرا که از نظر گوگل ظاهر یک وبسایت باید به خوبی معرف کسب و کار هدف باشد و اگر تفاوتی با سایت ‎های دیگر نداشته باشد، جایگاه خوبی به سایت تعلق نمی گیرد.

از طرفی قالب‌ های آماده به دلیل عدم تطابق با استانداردها در جستجوهای گوگل بی ‎کیفیت محسوب میشوند و رتبه‎ خوبی را کسب نمی‎ کنند، بنابراین می‎بایست در طراحی سایت فروشگاهی از قالب اختصاصی و سفارشی استفاده کرد. با استفاده از طراحی وبسایت فروشگاهی اختصاصی دست طراح باز است و هر زمان می‎توان به نیازها و خواسته‎های مشتریان پاسخ مطلوب داد.

 

جستجوی پیشرفته کالا

در طراحی سایت فروشگاهی به دلیل حجم اطلاعات بالا، باید ساختار قابل فهمی برای مشتریان وجود داشته باشد به همین دلیل می‎بایست دسته بندی دقیقی از اطلاعات و منوها در فروشگاه موجود باشد که این قابلیت در اکثر سایت‎ های معمولی وجود ندارد و اگر هسته‎ سایت فروشگاهی شبیه به سایت‏های دیگر باشد، ممکن است امکان به وجود آوردن قابلیت ارتقا و دسته بندی در سایت نباشد. اگر دسته بندی دقیقی در سایت فروشگاهی وجود نداشته باشد مشتریان به راحتی وبسایت را رها نموده و به سراغ فروشگاهی دیگر برای خرید کالا می‎روند.

در سایت فروشگاهی، طراحی قابلیت جستجو با پیچیدگی ‎های زیادی همراه است و باید تمامی ویژگی‎ های تشکیل دهنده‎ کالا در آیتم‎ های جستجو، مد نظر قرار داده شود. این آیتم‎ ها می‎تواند قیمت، سایز، رنگ، جنس، سال ساخت، کشور سازنده و ... باشد. بدین صورت در زمان مشتری صرفه جویی شده و در مدت زمان کوتاهی کالای مورد نظر خود را خریداری میکند.

 

مدیریت قوی

یک وبسایت فروشگاهی می‎بایست داشبورد مدیریت قوی و بدون نقصی داشته باشد تا مدیر فروشگاه بتوانند با تمامی بخش‎ های وبسایت ارتباط خوبی برقرار کند. وجود پنل مدیریت قوی نیز مانند موارد دیگر در سایت‎ های غیرفروشگاهی به سختی قابل تعبیه است و به همین دلیل هسته‎ سایت فروشگاهی باید منحصر به فروشگاه باشد.

با توجه به موارد ذکر شده فروش گستر اقدام به طراحی اختصاصی سایت فروشگاهی کرده است و با امکان جستجوی همه جانبه و پنل مدیریت قوی و اختصاصی توقعی که مدیر وبسایت و مشتری از فروشگاه دارد را برآورده می سازد.

فروش گستر همچنین موارد بسیار زیاد دیگری را در فروشگاه اینترنتی طراحی شده‎ خود قرار داده تا مدیر سایت بتواند با حداقل دانش تکنیکی و فنی فروشگاه خود را مدیریت نماید. برخی از این امکانات عبارتند از:

  • طراحی دسته بندی محصولات
  • امکان جستجوهای مختلف با سریع ترین الگوریتم های جستجو
  • بهینه سازی سئو وبسایت در موتورهای جستجو در جهت جذب مشتریان و کسب رتبه بالا در گوگل 
  • طراحی بخش ثبت نام و فراموشی رمز عبور و ورود کاربران به پنل مدیریتی
  • طراحی فروم برای مشتریان فروشگاه
  • طراحی چند زبانه بودن وبسایت
  • وجود پنل اس ام اس
  • وجود درگاه ‎های مختلف در جهت پرداخت از طریق کارت های بانکی عضو شتاب

ویژگی های بیشتر را از اینجا بخوانید.

چنانچه تصمیم دارید که فروشگاه خود را بر بستر اینترنت نیز راه ‎اندازی کنید، بر روی این لینک کلیک نمایید.

نظر خود را بنویسید