نقش دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار

نقش دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار

تا به حال به تغییرات تبلیغات توجه کرده اید؟
در گذشته، مدیران بزرگ در هر صنعت و کسب و کاری، بزرگترین مانع را تبلیغات دانسته و ترسی عمیق نسبت به تبلیغات و همچنین هزینه های سنگین آن را به دوش داشتند، از طرفی اطمینان از این که کدام یک از روش های تبلیغات میتواند بیشترین تاثیر را برای مخاطب ایجاد نماید، خود به تنهایی دغدغه ایی را برای آن ها ایجاد میکرد. تا چند سال پیش، تبلیغات محیطی همانند بیلبورد، تبلیغات تلویزیون، تیزرهای مختلف و .... تمام جایگاه های تبلیغاتی را به خود اختصاص داده بودند. مدیران شرکت ها نیز، حاضر به پرداخت هزینه های سنگین برای این روش ها بودند، بی آنکه بدانند آیا واقعا این تبلیغات هدفمند است یا خیر؟

حال با نگاه به اطراف خود شاهد جلوه دیگری از تبلیغات هستیم که تمامی ما را درگیر خود نموده است و کمتر کسی است که از هدفمند بودن آن بی خبر باشد. این شیوه به سرعت جایگزین روش های سنتی گشت و محبوبیت خاصی در بین تمامی مردم دنیا پیدا کرد.

دیجیتال مارکتینگ!!!

واژه ایی که همه را درگیر خود نموده است... امروزه شاهد اتصال جدا نشدنی زندگی انسان ها از اینترنت و فضای مجازی هستیم و این واقعیت از هیچکس پوشیده نیست. آنقدر درگیر فضاهای مختلف و مدرن گشته ایم که دیگر زمانی برای برانداز محیط واقعی خود نداریم. از کنار بیلبورد های خیابان رد میشویم بی آنکه بدانیم محتوای آن چیست. تیزرهای تلویزیون را تنها نگاه میکنیم، هیچ تجربه و خاطره ایی را در ذهن نمیسپاریم وکمتر مجله های تبلیغاتی خریداری میکنیم.

زیرا ما فضایی را پیدا کرده ایم که خلائ های شیوه های سنتی را پر میکند. پس قطعا جذب تبلیغاتی خواهیم شد که در آن فضا قدرت بیشتری دارند! دیجیتال مارکتینگ تنها دلیل این تفاوت است .

به طور کلی هرفعالیتی که باعث تبلیغات محصول و یا خدمات ما در فضاهای دوست داشتنی مجازی و اینترنتی گردد، دیجیتال مارکتینگ میباشد. حال هرآنکس که بیشتر به این شیوه علاقه نشان دهد و بیشتر شغل خود را درگیر آن کند، نه تنها بیشتر شناخته میشود و محبوب تر خواهد بود بلکه یقین دارد تبلیغات خود را هدفمند انجام داده است و بازخوردی چندین برابر را خواهد دید.

مسیر اولیه دیجیتال مارکتینگ را بدانید

 1. داشتن سایت اولین قدم شماست! ایجاد یک سایت با ویژگی های خاص، که چشم هر مشتری و بیننده را خیره گرداند و جذب شغل شما شود، تا میتوانید برای سایت خود بازدید کننده جذب کنید.
 2. در کنار سایت زیبای خود، چندین وبلاگ بسازید ودر آن ها سایت خود را به بهترین شکل ممکن معرفی کنید. وجود وبلاگ به شما کمک میکند شانس بیشتری برای شناخته شدن داشته باشید.
 3. حالا نوبت شبکه های اجتماعی است. جایی که بیشترین توجهات را به خود جلب میکند. برای خود در هر کجا صفحه مجازی ایجاد کنید و هر روز پست بگذارید و مردم را جذب شغل خود کنید.! یادمان باشد تا میتوانیم در این فضا ها لینک سایت بگذاریم تا بیشتر مشتاق دیدن سایت شما شوند.!
 4. به جای پخش تراکت ها، ایمیل های خود را پخش کنید. از طریق ایمیل به همه کسب و کار ها حضورتان را نشان دهید.
 5. سایت خود را سئو کنید. منظور از سئو، انجام دادن یکسری فعالیت های فنی بر روی سایت برای آنکه در موتور جستجوی گوگل جایگاه ویژه ایی پیدا کند و هرکس در هرجایی با یک جستجو، به شما دسترسی پیدا نماید.
 6. پیامک های انبوه یکی از بهترین روش ها میباشد.
 7. فکس را جایگزین تماس های تلفنی اضافی نمایید.

کاربردی ترین تبلیغات اینترنتی برای سایت خود را بشناسید

علاوه بر مواردی که ذکر شد، برخی راهکار ها نیز سرعت شناخته شدن و تبلیغات شما را افزایش میدهند که در برخی آن ها را باهم مرور میکنیم.

 • سایت خود را در برخی از آگهی های آنلاین تبلیغ کنید. مطمئا باشید دیده میشوید. ( لینک سایت را فراموش نکنید)
 • ایجاد یک فروشگاه اینترنتی بزرگترین کمک را به شما خواهد کرد تا شناخته شوید.
 • ایجاد باشگاه هایی برای مشتریان
 • ایجاد یک نمایشگاه اینترنتی و آنلاین

با ما همرا باشید تا مزایا و معایب دیجیتال مارکتینگ و سخن بزرگان علم بازاریابی را در فروش گستر بخوانید.

نظر خود را بنویسید