فواید فروشگاه اینترنتی برای کسب و کارها

فواید فروشگاه اینترنتی برای کسب و کارها

مولفه ای به نام «بازار» یا به طور مشخص «نیاز بازار» همواره نیروی محرکه ای برای به وجود آمدن کسب و کارهای جدید، ایده پردازی و خلاقیت بوده است. امروزه به جرئت میتوان گفت که سهم عظیمی از بازار متعلق به فضای وب و معاملات برخط میباشد. از این رو داشتن یک فروشگاه اینترنتی میتواند به منزله استفاده از این سهم از بازار باشد. با این همه بسیاری از صاحبان کسب و کار همچنان برای ورود به دنیای فروش آنلاین مردد هستند و سهم فروش آنلاین را در بازار آنچنان گسترده نمی بینند. در این مقاله سعی می کنیم فواید داشتن فروشگاه آنلاین برای کسب و کارها را نام برده و توضیح دهیم تا صحبان کسب و کار و افرادی که در این زمینه سوال دارند بتوانند راحت تر تصمیم گیری نمایند.

بدست آوردن سهم بیشتر از بازار

در حال حاضر بسیاری از افراد برای صرفه جویی در هزینه و زمان ترجیح می دهند به جای خرید کردن بیرون از خانه، کالای مورد نظر خود را در اینترنت جست و جو کرده و سپس یک سایت معتبر را برای خرید اینترنتی خود انتخاب کنند. بدون شک با فراگیر شدن هرروزه اینترنت و همچنین کمتر شدن زمان در دسترس افراد به دلیل ماهیت زندگی امروزی، روز به روز نیز بر تعداد این افراد افزوده میشود. تصور کنید تنها با داشتن یک وبسایت، پس از سرچ شدن کلمات مربوط به کسب و کارتان، در معرض دیدن کاربران قرار بگیرید؛ در هر ساعتی از شبانه روز بدون این که حتی خودتان خبر داشته باشید، یک مشتری به مشتریانتان اضافه شود.

بنابراین نمیتوان این موضوع را کتمان کرد که بخشی از سهم بازار به دست وب است و شما نباید این فرصت را از دست بدهید. برای این کار لازم است که سایت فروشگاهی اختصاصی خودتان را داشته باشید.

اعتبار بخشی به کسب و کار

اگر شما در کسب و کارتان هنوز اقدام به ساخت سایت فروشگاهی نکرده اید و همچنان در بازار سنتی مشغول فروش کالا و خدمات خود هستید، میتوانید با راه اندازی یک سایت فروشگاهی برای کسب و کارتان به آن اعتبار ببخشید. به این صورت که پیش از خروج هرکدام از مشتریانتان از بازار سنتی میتوانید آدرس وبسایتتان را در اختیار آنها قرار دهید و از آن ها بخواهید که به وبسایت شما نیز سر بزنند. در این صورت اگر وبسایت شما حرفه ای و با کیفیت باشد، سطح کار شما در نظر مشتریانتان بالا میرود و این مسئله به کسب و کار شما اعتبار میبخشد.

به علاوه با این کار میتوانید یک سامانه وفاداری مشتریان نیز ایجاد کنید. برای مثال برای تمامی افرادی که در سایت شما عضو هستند یک تخفیف در نظر بگیرید. با این کار علاوه بر اینکه ویزیت وبسایت شما بالا میرود و این باعث سئوی سایت شما میشود، این فرصت را نیز ایجاد میکند که از طریق حساب کاربری مشتریانتان اخبار فروشگاه و تخفیف هایش را به آنها برسانید و از این طریق میزان اعتبار و فروشتان را بالا ببرید.

دیجیتال مارکتینگ

در دنیای امروز بازاریابی سنتی تقریبا جایش را به دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال داد است. حتی بسیاری از کسب و کارها که برای خودشان سایت فروشگاهی ندارند، از طریق اس ام اس مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ یا فکس مارکتینگ به بازاریابی می پردازند. اما تمامی این تلاش بدون وجود یک سایت فروشگاهی معتبر میتواند بی نتیجه باشد. چرا که پایه و اساس دیجیتال مارکتینگ، وجود یک سایت فروشگاهی است. با داشتن یک سایت فروشگاهی میتوانید تخفیف ها و کمپین های مختلفی را تدارک ببینید و از این طریق جذب مشتری نمایید. 

کارشناسان دیجیتال مارکتینگ توانایی این را دارند که به شما کمک کنند که جذابیت فروشگاه خود را بالا ببرید. این کار باعث میشود شما وارد بازار رقابتی دیجیتال مارکتینگ شوید و تمامی فرصت های فروش از این طریق را بدست آورید.

SEO

اصول سئو به شما این امکان را می دهد که هرقدر رقبای بزرگی داشته باشید با استفاده از اصول سئو سایت خود را در نتایج سرچ گوگل در رتبه های بالا قرار دهید و نسبت به دیگر کسب و کارها بیشتر در معرض دید قرار بگیرید و از این طریق سهم بازار اینترنتی را به طور کلی بدست آورید. این یک مزیت شگفت انگیز است که شما برای دیده شدن و جذب مشتری الزاما نیاز به برندسازی و پروسه طولانی مشهور شدن نداشته باشید. وجود یک سایت فروشگاهی به شما این امکان را میدهد که بدون صرف زمان و هزینه زیاد، تنها با سئو سایتتان جذب مشتری نمایید.

شرکت طراح سایت فروشگاهی معتبر

اگر به دنبال یک شرکت طراحی سایت فروشگاهی معتبر هستید، پیش از انتخاب شرکت باید نمونه کارهای قبلی آن را مشاهده نمایید و وضعیت طراحی ظاهری و طراحی فنی آن ها را مشاهده کنید. خوب است بدانید که برای سئو کردن یک وبسایت الزاما باید طراحی فنی آن وبسایت سئوبیس باشد. به این معنی که کدنویسی سایت با کیفیت قابل قبول نگارش شده باشد. در غیر این صورت گوکل صرفا بخاطر محتوای باکیفیت رتبه مناسبی به وبسایت شما نمیدهد. 

نظر خود را بنویسید