چگونه یک قرارداد سئو مطمئن ببندیم

چگونه یک قرارداد سئو مطمئن ببندیم

با فراگیر شدن دسترسی به فضای مجازی، بخش عظیم مشتریان یک کسب و کار می‎توانند از طریق جستجوهای اینترنتی به وب‎سایت یک شرکت هدایت شوند. اگر چه شبکه ‎های اجتماعی نیز می‎توانند برای یک وب‎سایت بازدید کننده فراهم آورند، اما هنوز مهمترین ابزار برای هدایت کاربران به وب‎سایت‎ها، موتورهای جستجو می‎باشد. اصلی‎ترین این موتورهای جستجو عبارت‎اند از گوگل، بینگ و یاهو، که می‎بایست یک وب‎سایت برای دیده شده در جستجوها برای این موتورها بهینه سازی گردد. در همین راستا در سال‎های اخیر شاخه‎ایی بنام سئو وارد لیست مشاغل مربوط به فناوری اطلاعات شده است.

SEO مخفف کلمه ‎ Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر نظیر گوگل، یاهو، بینک و ... می‎باشد، به طوریکه در جستجوی هر کلمه‎ کلیدی، سایت بهینه سازی شده در صدر نتایج جستجوها قرار گیرد و بدین صورت کاربران بیشتری وارد وب‎سایت شوند. البته برای نایل شدن به این هدف باید در نظر داشت، سایتی در صدر نتایج جستجوها قرار می‎گیرد که هم از نظر موتورهای جستجو ساختار مناسبی داشته باشد و هم از نظر کاربران، سایت بهتری باشد.

فواید انجام سئو مطمئن

  • پیشی گرفتن از رقبا
  • دیده شدن در صدر نتایج موتورهای جستجوگر نظیر گوگل، یاهو و ...
  • هدایت مشریان هدف به سایت مورد نظر
  • بالا رفتن فروش
  • پایین آمدن هزینه‎ی تبلیغات
  • بالا رفتن ترافیک وب‎سایت
  • برند سازی
  • بالا رفتن اعضای سایت

با درنظر گرفتن فواید ذکر شده واضح است، هر کسب و کاری برای پیشرفت کار خود می‎بایست بر روی سئوی وب‎سایتش تمرکز و سرمایه گذاری کند البته این کار باید توسط استخدام افراد سئوکار متبحر انجام پذیرد. حتی اگر تجارتی امکان استخدام متخصصین سئو را نداشته باشد، می‎بایست یک شرکت انجام‎دهنده‎ی خدمات سئو مطمئن را انتخاب کند و سئوی سایت خود را به آن شرکت بسپارد. 

شرکت انجام دهنده‎ی پروژه‎ی سئو مطمئن

 

قرارداد سئوی مطمئن

 

یک شرکت متخصص انجام دهنده‎ی پروژه‎ی سئو از تیمی تشکیل شده که هر یک از افراد سئوکار آن، از تجربه و تخصص کافی برای انجام سئو سایت برخوردار هستند. این افراد به طور کامل با امور سئو سایت آشنایی دارند و مهم‎ترین هدف آن‎ها دیده شدن سایت در موتورهای جستجوگری نظیر گوگل می‎باشد.

انتخاب بهترین شرکت سئو

در انتخاب شرکت سئو باید موارد مهمی را در نظر داشت چون همانطور که سئو سفید می‎تواند رتبه‎ی سایت را نزد موتورهای جستجوگر به رتبه‎ی قابل قبولی برساند، اگر سئو سیاه بر روی وب‎سایت انجام پذیرد، باعث خدشه دار شدن اعتبار و خرابی سایت می‎گردد. به همین دلیل در انتخاب شرکت سئو میبایست دقت و وسواس زیادی به خرج داد، چرا که تعدادی افراد سودجو با بکارگیری تکنیک‎های سیاه از قبیل خرید لینک، کامنت‎گذاری اسپم، محتوای کپی شده، به کار بردن زیاد کلمات کلیدی و ... در انجام پروژه‎های سئوی خود، سعی در فریب دادن موتورهای جستجوگر دارند. اما با توجه به آپدیت مدام الگوریتم‎های هوشمند گوگل تمامی این حربه‎ها شناسایی شده و سایت بعد از مدتی به جایگاهی پایین‎تر از جایگاه واقعی خود در جستجوهای گوگل تنزل پیدا می‎کند. برای انتخاب بهترین شرکت انجام دهنده‎ی پروژه‎ سئو بهتر است از راه‎های زیر اقدام شود:

  1. پرس و جو از دوستان و آشنایان و شرکت‎های مشابه غیر رقیب: بهتر است برای انتخاب شرکت سئو با دوستان و آشنایان و شرکت‎های مشابه غیر رقیب که دارای وب‎سایت با رتبه‎ی مناسب در گوگل هستند، مشورت شود.
  2. پرسش از سئوکاران و افراد فعال در این زمینه: گزینه‎ی دیگر برای انتخاب بهترین شرکت سئو، پرسش از افراد وبلاگ نویسی است که مقالات مختلفی درباره‎ی روش‎های بهینه‎سازی سایت در وب‎سایت‎های گوناگون منتشر کرده‎اند. می‎توان با پرسش از این افراد در قسمت نظر سنجی مقالات، شرکت سئو معتبری را برگزید.

معیارهای مهم در انتخاب شرکت سئو

برای انتخاب شرکت سئوی معتبر باید موارد زیر را در نظر گرفت

1- بررسی نمونه کارهای انجام شده سئو

یک شرکت سئو به طور حتم پروژه‎های زیادی در زمینه‎ی سئو انجام داده است، که ممکن است از این پروژه‎ها در قسمت نمونه کارها نیز نام برده شده باشد. بنابراین لازم است قبل از برقراری تماس با شرکت منتخب از نمونه کارها بازدید و کیفیت سرچ کلمات کلیدی آن وب‎سایت‎ها سنجیده شود.

2- گرفتن مهلت تست

سئو پروژه‎ایی زمانبر است؛ بدین معنی که ممکن است کاری امروز در وب‎سایت انجام شود و چند ماه بعد نتیجه‎ی خود را در جستجوها نشان دهد. بنابراین منطقی است در قرارداد منعقد شده با شرکت انجام دهنده‎ی پروژه‎ی سئو برای تحویل بخشی از مبلغ قرارداد مهلتی چند ماهه از آنها خواسته شود، تا نتیجه‎ی کار سئو در جستجوهای گوگل مشخص گردد.

4- داشتن جایگاه مناسب وب‎سایت شرکت سئو در جستجوهای گوگل در کلمات کلیدی مرتبط

سایت شرکت انجام دهنده‎ی پروژه‎ی سئو، خود تضمینی معتبر برای انجام پروژه‎ی محول شده‎ به آن است. برای انتخاب یک شرکت سئوی مطمئن ابتدا می‎بایست به سایت خود شرکت رجوع کرد و در نظر گرفت که آیا آن سایت به ازای کلمات کلیدی هدف، در جستجوهای گوگل رتبه‎ی قابل قبولی دارد یا خیر؟

برای مثال شرکت فروش گستر که پروژه‎ی سئوی مشتریان فروشگاهی خود را انجام می‎دهد با سرچ کلمات کلیدی "طراحی فروشگاه اینترنتی" و یا "ساخت فروشگاه آنلاین" در صفحه‎ی اول نتایج گوگل مشاهده می‎شود. 

فروش‎گستر به عنوان یک شرکت طراحی سایت که پروژه‎ی سئوی سایت‎های مختلف را نیز می‎پذیرد، سایت مشریان را مانند سایت خود می‎داند و از تمامی تکنیک‎های استفاده شده در سایت خود برای دست‎یابی به جایگاه مناسب در جستجوهای گوگل برای کسب رتبه‎ی مطلوب سایت مشتریان نیز بهره می‎برد و تلاش خود را به بهترین شکل ممکن برای بهینه سازی وبسایت‎های مذکور انجام می‎دهد، تا از نظر گوگل سایتی قدرتمند و معتبر شناخته شوند.

 

فقط کافیست سئو سایت خود را به ما بسپارید.

 

نظر خود را بنویسید