چگونه با فروش گستر در هزینه و زمان صرفه جویی کنیم؟

چگونه با فروش گستر در هزینه و زمان صرفه جویی کنیم؟

در دنیای امروز که تکنولوژی حرف اول را در آن می‎زند، همه‎ ما به دنبال راهی هستیم تا امور خود را در حداقل زمان ممکن به انجام رسانیم. بنابراین یکی از بزرگترین نیازهای امروز برای کسب و کارها و انجام مبادلات کالا، وجود فروشگاه‎های آنلاین و مجازی است چرا که سهولت و امنیت زیادی را برای طرفین معامله به ارمغان می‌‎آورد و از اتلاف هزینه و زمان جلوگیری می‎کند.

جلوگیری از اتلاف هزینه و زمان مشتری

با زندگی دیجیتالی امروز، اکثر افراد برای رفع نیازهای خود به اینترنت مراجعه می‎کنند که یکی از عمده‎ ترین این نیازها، خرید است.

با زیاد شدن مشغله ‎های روزمره، جامعه‎ امروزی ما زمان کمی برای گشتن در بازار و خرید وسایل مورد نیاز خود دارد و به این دلیل تمایل به خرید اینترنتی به دلیل صرفه جویی در زمان بالا رفته است. امروزه افراد با استفاده از اینترنت و با مراجعه به فروشگاه‎های اینترنتی در کوتاهترین زمان ممکن و به راحتی خرید خود را انجام داده و محصول خود را درب منزل تحویل می‎گیرند.

در طراحی فروشگاه اینترنتی باید موارد زیادی در نظر گرفته شود از قبیل:

  • امکان مقایسه‎ محصولات یکسان
  • امکان مشاهده‎ تصاویر محصول
  • امکان پرداخت وجه کالا در سایت
  • امکان تحویل محصول درب منزل

با تعیبه کردن این امکانات در فروشگاه آنلاین رغبت به خرید اینترنتی افزایش پیدا می‎کند و در هزینه و زمان مشتریان صرفه جویی می‎گردد. 

جلوگیری از اتلاف هزینه و زمان صاحبان مشاغل

شما صاحبان مشاغل در گسترش کسب و کار خود، می‎بایست همیشه به دنبال یافتن راهی باشید که بتوانید از طریق آن در ذخیزه‎ دارایی مالیتان صرفه جویی کنید. یکی از این راه‎ها می‎تواند وب‎سایت فروشگاهی بهینه باشد که در طراحی آن نکات زیر رعایت شود تا بدین طریق بتوانید در هزینه‎ هایتان صرفه جویی کنید.

1- سرمایه گذاری در سئو

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یکی از بهترین راه‎های افزایش بازدید از وب‌سایت و در پی آن فروش بیشتر می‎باشد. هنگامی‎که مخاطبان به صورت ارگانیک از وب‎سایت شما دیدن می‎کنند، دیگر برای هر کلیک نباید پول بپردازید. پس سئویی مناسب که بتواند مشتریان را به صورت خودکار به سایت شما بکشاند باعث صرفه جویی در هزینه هایتان می‎شود.

2- بازاریابی از طریق ایمیل

هنگامی ‎که مشتری به صفحه شما سر می‎زند در طراحی سایت خود مواردی را تعین کنید که ایمیل او دریافت شود. شما بعدها می‎توانید به وسیله همان ایمیل محصولات جدید و شرایط فروش خود را برای آنها ارسال کنید. همچنین می‎توانید به وسیله‎ ایمیل، شخص را در شبکه ‏های اجتماعی پیدا کنید و جزء  فالوورهای خودتان کنید. 

3- کاهش هزینه‎ تبلیغات

طراحی فروشگاه اینترنتی هزینه‎ های تبلیغات و فروش را نیز برای شما کاهش می‎دهد. با طراحی فروشگاه اینترنتی می‎توانید تمامی محصولات و خدمات خود را با کمترین هزینه در معرض نمایش قرار دهید.

4- کاهش هزینه ‎های فیزیکی برای راه اندازی فروشگاه

همانطور که می‎دانید راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی برای فروش محصول یا عرضه‎ خدمات نیاز به حداقل سرمایه در مقایسه با راه اندازی یک فروشگاه فیزیکی دارد چرا که هزینه‎ های اضافی مانند اجاره مغازه، دکوراسیون و قبض های خدماتی وهزینه ‎های گزاف تبلیغات برای نمایش و شناساندن محصولات خود به دیگران را در بر ندارد. شما می‎توانید بجای راه اندازی یک فروشگاه فیزیکی، به راحتی هر چه تمام‎تر محصولات خود را در یک سایت فروشگاهی قرار داده و به فروش برسانید. بدین طریق می‎توانید در هزینه ‎های خود صرفه جویی کنید.

با توجه به موارد ذکر شده فروش گستر با طراحی وب سایت حرفه‎ایی فروشگاهی که در آن تمامی موارد بالا از قبیل بهینه سازی برای موتورهای جستجو، بازاریابی از طریق ایمیل و ... لحاظ شده است به شما کمک می‎کند که در زمان و هزینه خود و مشتریانتان صرفه جویی کنید و در زمانی کوتاه محصولات خود را با کمترین هزینه به فروش برسانید.


نظر خود را بنویسید