فرصت مناسب در شرایط بحرانی اقتصاد

فرصت مناسب در شرایط بحرانی اقتصاد

نتایج حاصل از تحقیقات انجام شده در ابزارهای جستجوگر اینترنتی مانند گوگل به عنوان معتبرترین موتور جستجو نشان می‎دهد که طی 5 سال اخیر میزان استقبال مردم برای تامین نیازهای روزمره خود در بستر اینترنت و فضای آنلاین رشد چشم‎گیر و قابل توجهی داشته است.

در این راستا با به وجود آمدن بازار جدید خرید و فروش اینترنتی، دیگر کسب درآمد و سود صرفاً منوط به داشتن فروشگاه یا نمایشگاه فیزیکی نگردیده و در حال حاضر بسیاری از کسب وکارها با راه‌اندازی فروشگاه‎ اینترنتی توانسته‎ اند به درآمد و سود بالایی دست یابند.

شرایط بحرانی اقتصاد

این بررسی ‎ها نشان می‌دهد، حتی در کشوری مانند ایران، با توجه به شرایط خاص اقتصادی، رغبت مردم به خرید و استفاده از امکانات و خدمات اینترنتی، مطابق با روند فعلی بازار کاهش نیافته است و اتفاقا برعکس این تصور، تمایل به خرید آنلاین، حتی با وجود اوضاع بد اقتصادی، به علت امکان بررسی و تحقیق جامع، به طرز شگفت انگیزی افزایش یافته است. چرا که این نوع از خرید منجر به دریافت کالا و یا خدمات با بیشترین کیفیت و کمترین قیمت خواهد شد. برای مثال: تصاویر زیر سرچ‎ های انجام شده در موتور جستجوگر گوگل در رابطه با خرید دوچرخه، اسباب بازی، کولر و آموزشگاه موسیقی را در سالهای اخیر نشان می‎دهد. همانطور که در تصاویر می‎بینید جستجوی این کلمات در اینترنت، در سالهای اخیر روندی رو به رشد داشته است و کسانی که در این رشته‎ های کاری فعالیت داشته ‎اند، اگر دارای فروشگاه اینترنتی باشند به سود قابل توجهی رسیده‎ اند.

 

آمار جستجوی کلمه دوچرخه در گوگل از سال 2014 تا کنون
آمار جستجوی کلمه‎ی دوچرخه در گوگل از سال 2014 تا کنون

 

آمار جستجوی اسباب بازی در گوگل
آمار جستجوی کلمه‎ی اسباب بازی در گوگل از سال 2014 تا کنون

 

آمار جستجوی کولر در گوگل
آمار جستجوی کلمه‎ی کولر در گوگل از سال 2014 تا کنون

 

آمار جستجوی گیتار در گوگل
آمار جستجوی کلمه‎ی گیتار در گوگل از سال 2014 تا کنون

 

افزایش خرید و فروش اینترنتی فرصت بسیار مناسبی را در اختیار کسب و کارها قرار می‎دهد تا بتوانند ضمن کاهش هزینه‌های مربوط به اجاره و نگهداری فروشگاه فیزیکی، بازاریابی و تبلیغات جایگاه ویژه‎‏ای در صنف شغلی خود به دست آورند. علاوه بر این با راه اندازی فروشگاه اینترنتی کسب و کار شما فقط محدود به یک محله، بازار، شهر، استان یا حتی کشور خاص نمی‎شود و محصولات و خدماتتان به راحتی در دسترس همه‎ی افرادی که به آن نیاز دارند، قرار می‎گیرد.

با استفاده از سیستم مدیریت فروش آنلاین، حتی در بدترین شرایط اقتصادی نیز می‎توانید به راحتی محصولات و خدمات خود را با کم‎ترین هزینه به خریداران معرفی کرده و سهم کسب و کار خود را حتی در بازار آنلاین حفظ کنید.

نظر خود را بنویسید