طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی با زبان یا فریم ورک برنامه نویسی Asp.net

طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی با زبان یا فریم ورک برنامه نویسی Asp.net

 با آمدن معماری MVC، مایکروسافت به سرعت ASP.NET MVC را معرفی کرد که مخصوصا از نظر سرعت اجرا، پیشرفت فوق العاده‌ای داشت. بنابراین اگر به دنبال یک فروشگاه آنلاین سریع و استاندارد هستید که همیشه توسط مهندسان مایکروسافت بروز بودن تکنولوژی‌ها و همین‌طور امنیت آن تضمین شده باشد، این مقاله میتواند مناسب و مفید باشد. ما در این آموزش قصد داریم تا شروع کار نوشتن وب سایت فروشگاهی با ASP.NET MVC را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. ASP.Net چیست؟

ASP.Net یک تکنولوژی توسعه وبسایت است که توسط شرکت معروف مایکروسافت ارائه شده تا برنامه نویسان بتوانند از طریق آن سایت، برنامه و سرویس های وب (WEB) را بسازند. مخصوصا از نظر سرعت اجرا و بحث مهم سئو، پیشرفت فوق العاده ای داشت. ASP.NET را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای طراحی وبسایت فروشگاهی تبدیل کرده است، بنابراین اگر به دنبال یک فروشگاه آنلاین سریع و استاندارد هستید که همیشه توسط مهندسان مایکروسافت، بروز بودن تکنولوژی‌ها و همین طور امنیت آن تضمین شده باشد، پیشنهاد ما به کسب و کارهایی به خصوص بزرگ که قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی یا بستر فروش آنلاین دارند استفاده از این فریم ورک پیشرفته و یکپارچه است.

بخش‎های طراحی فروشگاه اینترنتی با پلتفرم ASP.net

 بخش Frontend Developer طراحی سایت فروشگاهی

Front-End قسمتی از وب‎سایت است که از دید کاربر قابل مشاهده می‎باشد همانند طراحی نما در ساختمان این قسمت معمولا شامل دو  بخش طراحی وب و توسعه رابط کاربری آن است تمامی بخش‎های یک وب‎سایت که برای کاربران قابل مشاهده است (منوها، فرم‌ها، نوشته‌ها، طراحی‌ها)، ترکیبی از کدهای HTML و CSS و JavaScript و فریم ورک‎های یا کتابخانه‌ها (librerries) مختلف که معمول‎ترین آنها بوت استرپ است می‎باشد.

طراحی سایت فروشگاهی با Asp.net

بخش Backend Developer طراحی سایت فروشگاهی

Back-end Development به توسعه سمت سرور اشاره دارد. این اصطلاحی است که برای فعالیتهای پشت صحنه که هنگام انجام هر عملی در وب سایت اتفاق می افتد، استفاده می شود. این می تواند ورود به سیستم حساب شما یا خرید ساعت از یک فروشگاه آنلاین باشد. توسعه دهنده Backend بر پایگاه های داده ، اسکریپت نویسی و معماری وب سایت ها تمرکز دارد. کدی که توسط توسعه دهندگان back-end نوشته شده است به برقراری ارتباط اطلاعات پایگاه داده به مرورگر کمک می کند.

Back-End طراحی استخوانبندی اصلی یک سایت است منظور از استخوان بندی سایت، بانک‎های اطلاعاتی، محل نگهداری فایل‎ها و اطلاعات کاربران می‎باشد به طور کلی بک اند نحوه‎ی کارکرد به روز رسانی و تغییرات وب‎سایت و مواردی که از دید کاربران پنهان است را مشخص می‎کند چون مستقیما با سرور در ارتباط می‎باشد موارد مهم در قسمت بک اند امنیت ساختار سایت و مدیریت محتوا است.

زبان‌های مختلفی برای توسعه‎ی‎ بک اند وجود دارند از جمله مهمترین این تکنولوژی‌ها می‎توان PHP، Ruby و Python، c#، Asp.net را نام برد.

فروش گستر در طراحی‎‎ سایت‎های فروشگاهی در سمت سرور از زبان برنامه نویسی Asp.net به دلیل قابلیت‎های بالای آن در طراحی استفاده می‎کند.

زبان برنامه نویسی Asp.net در طراحی فروشگاه اینترنتی

ASP مخفف کلمات Active Server Page است که از تکنولوژی‎های شرکت مایکروسافت می‎باشد زبان برنامه نویسی سمت سرور سایت اکثر شرکت‎ها و سازمان‎های بزرگ Asp.net است نرم افزار Microsoft Visual Studio بیشترین هماهنگی را با این زبان برنامه‌نویسی دارد این نرم‎ افزار در واقع محیط برنامه‌نویسی مایکروسافت محسوب می‎شود وب سرور شرکت مایکروسافت (IIS) با این زبان برنامه نویسی هماهنگ می‎باشد و معمولا از Microsoft SQL Server به عنوان پایگاه داده در این نوع زبان برنامه ‌نویسی استفاده می شود بر اساس بازخوردهایی که کاربران Asp.net به وب سایت این شرکت اطلاع می‎دهند توسعه‎ هایی که در این زبان برنامه‌نویسی اعمال می‎شود و نسخه های جدیدتر این زبان برنامه‌نویسی با امکانات جدید وارد بازار می شودASP.NET امکانات بسیار ساده‎ای را برای شروع برنامه‌نویسی در خود جای داده است ماژول‎های آماده محیط ساده و رابط کاربری آسان از قابلیت‎های این زبان برنامه نویسی است Asp.net مانند هر زبان برنامه نویسی دیگری دارای مزایا و معایبی متعددی می‎باشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

طراحی سایت فروشگاهی با Asp.net

مزایای Asp.net در طراحی فروشگاه آنلاین

 • سرعت بالا
 • عدم نياز به تفسير در زمان اجرا ( برنامه فقط يکبار کامپايل شده و در زمان اجرا به سرعت اجرا مي‎شود)
 • امکان Debugging
 • محيط توسعه‏‎ قوي (Visual studio.Net)
 • کامپايل شدن صفحات
 • امکان استفاده از قابليت‎هاي قدرتمند microsoft .net framewok
 • پشتيباني از چند زبان مختلف

معایب Asp.net در طراحی فروشگاه اینترنتی

  • زمان‎بر بودن برنامه نویسی به هنگام ایجاد تغییر (در صورتی که تغییری در هر خط کد از این زبان برنامه‌نویسی انجام شود به ناچار کل برنامه بایستی مجددا کامپایل شود)
  • گران بودن این زبان برنامه نویسی (در ایران هیچ هزینه‎ای بابت خرید این نرم افزار پرداخت نمی‎شود)

 در مجموع مزایای زبان برنامه نویسی Asp.net وزنه‎ سنگین‎تری نسبت به معایبش دارد و همین عامل این زبان را در بین دیگر زبان‎های برنامه نویسی قابل قبول کرده است در همین راستا فروش گستر به عنوان شرکت طراحی فروشگاه‎ها اینترنتی با ASP.net از این زبان برنامه نویسی بهره برده و هسته‎ایی اختصاصی به کمک مزایای این زبان، برای محصولات خود طراحی کرده است.

نظر خود را بنویسید